Viikon kysymys
Luetuimmat
Uusimmat
A-
A+
Ehdokkaita Porvoon suomalaisen seurakunnan vaalipaneelissa lokakuussa.
Mika Laine
ITÄ-UUSIMAA Itäisen Uudenmaan seurakuntien kirkkovaltuustoihin ja seurakuntaneuvostoihin valitut henkilöt. Nimen perässä suluissa mahdollinen ehdokaslista.
Porvoon suomalainen seurakunta, kirkkovaltuusto
Anna Talvitie (Villiviini), Irmeli Hoffrén (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Marja Sainio (Sana), Timo Ågren (Villiviini), Anja Luoma (Tässä Ajassa), Mirja Suhonen (Uudistuva kirkko), Anu Harjumaaskola (Villiviini), Marja Järvinen (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Teemu Liikala (Sana), Niko Perälä (Villiviini), Pulkkanen Anne (Tässä Ajassa), Eeva-Liisa Kangas (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Pekka Laukkarinen (Villiviini), Jorma Anttila (Sana), Leena Sorjonen (Uudistuva kirkko), Mikko Reijonen (Villiviini), Silja Metsola (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Virpi Skippari (Villiviini), Milka-Maria Harjunen (Sana), Sanna Andersson (Tässä Ajassa), Juha Jokinen (Uudistuva kirkko), Janne Hassinen (Villiviini), Tommi Kanon (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Timo Kojo (Sana), Sanna Äyräväinen (Villiviini) ja Soili Koskelainen (Tässä Ajassa).
Porvoon suomalainen seurakunta, seurakuntaneuvosto
Anna Talvitie (Villiviini), Irmeli Hoffrén (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Marja Sainio (Sana), Timo Ågren (Villiviini), Anja Luoma (Tässä Ajassa), Mirja Suhonen (Uudistuva kirkko), Niko Perälä (Villiviini), Marja Järvinen (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Teemu Liikala (Sana), Anu Harjumaaskola (Villiviini), Pekka Laukkarinen (Villiviini), Eeva-Liisa Kangas (Rohkeasti usko, toivo ja rakkaus), Jorma Anttila (Sana), Soili Koskelainen (Tässä Ajassa), Riitta Ahola (Uudistuva kirkko), Mikko Reijonen (Villiviini).
Borgå svenska domkyrkoförsamling, kirkkovaltuusto
Rebecka Stråhlman, Anna Henning, Mikael Kokkola, Toba Blomqvist, Ove Blomqvist, Charlotta Savin, Benita Ahlnäs, Virva Nyback, Jan-Erik Strandvik, Marika Gustafsson, Marit Björkbacka, Wilhelm Lindén, Charlotta Stolt, Kristina Rosenström, Astrid Packalén.
Borgå svenska domkyrkoförsamling, seurakuntaneuvosto
Stefan Vikström, Rebecka Stråhlman, Anna Henning, Mikael Kokkola, Denice Sjöström, Ove Blomqvist, Benita Ahlnäs, Charlotta Savin, Marit Björkbacka, Marika Gustafsson, Virva Nyback, Jan-Erik Strandvik, Wilhelm Lindén, Kristina Rosenström.
Agricolan suomalainen seurakunta, kirkkovaltuusto
Auli Lehto-Tähtinen, Arto Kujala, Noora Niemi, Pirjo Löfqvist, Juha Turja, Ulla Taipale, Harri Hyvönen, Helmi Rauha, Jouni Malmivaara, Marja-Leena Leuku, Timo-Pekka Noroviita, Leena Kekkonen, Kari Hagfors, Keijo Liski, MarkkuPaakkarinen, Anne Rönkkö.
Agricolan suomalainen seurakunta, seurakuntaneuvosto
Keijo Tähtinen, Noora Niemi, Pirjo Löfqvist, Ulla Taipale, Juha Turja, Arto Kujala, Timo-Pekka Noroviita, Harri Hyvönen, Helmi Rauha, Jouni Malmivaara, Leena Kekkonen, Kari Hagfors, Kari Hagfors, Keijo Liski, Markku Paakkarinen, Anne Rönkkö.
Agricola svenska församling, kirkkovaltuusto (sopuvaalit)
Olof Sundberg (Sarfsalö), Kim Malms (Liljendal), Mona Lindlöf (Liljendal), Camilla Nylund (Liljendal), JohannaGranqvist (Liljendal), Emma Broman (Allas vår kyrka), Jan Rosenberg (Allas vår kyrka), Britta Dromberg (Allas vår kyrka), Görel Engström (Allas vår kyrka), Per Nybondas (Lappträsk), Lena Weckman (Lappträsk), Bo Lindfors (Levande församling), Gerd Mattsson-Turku (Levande församling), Mia-Leena Aitokari (Levande församling).
Agricola svenska församling, seurakuntaneuvosto
Görel Engström (Allas vår kyrka), Mona Lindlöf (Liljendal), Maria Fredriksson (Lappträsk), Emma Broman (Allas vår kyrka), Gerd Mattsson-Turku (Levande församling), Camilla Nylund (Liljendal), Britta Dromberg (Allas vår kyrka), Kerstin Perttilä (Lappträsk), Helen Westerholm (Liljendal), Bo Lindfors (Levande församling), Marie Wallén (Lappträsk), Kim Malms (Liljendal).
Sipoon suomalainen seurakunta, kirkkovaltuusto
Tuomas Alaterä (Yhteinen vastuu), Marika Hyväri (Sanasta Elämään), Riitta Nissinen (Yhteinen vastuu), Anne Pircklén (Yhteinen vastuu), Timo Rautakoski (Sanasta Elämään), Jani Rämäkkö (Yhteinen vastuu), Anhelina Bihotska (Yhteinen vastuu), Jari-Antero Sivula (Sanasta Elämään), Kaarlo Kuntsi (Yhteinen vastuu), Hannu Maliniemi (Sanasta Elämään), Maija-Liisa Sahlbom (Yhteinen vastuu), Ulla Siirto (Yhteinen vastuu), Janne Raappana (Sanasta Elämään), Senja Andelin (Yhteinen vastuu), Svante Nysten (Yhteinen vastuu), Katriina Laitila (Sanasta Elämään), Suvi Kerttula (Yhteinen vastuu), Aino Hämäläinen (Sanasta Elämään), Tarmo Ojala (Yhteinen vastuu).
Sipoon suomalainen seurakunta, seurakuntaneuvosto
Riitta Nissinen (Yhteinen vastuu), Marika Hyväri (Sanasta Elämään), Kaarlo Kuntsi (Yhteinen vastuu), Jani Rämäkkö (Yhteinen vastuu), Hannu Maliniemi (Sanasta Elämään), Anne Pircklén (Yhteinen vastuu), Timo Rautakoski (Sanasta Elämään), Anhelina Bihotska (Yhteinen vastuu), Heidi Heikkilä (Yhteinen vastuu), Janne Raappana (Sanasta Elämään), Maija-LiisaSahlbom (Yhteinen vastuu), Jari-Antero Sivula (Sanasta Elämään).
Askolan seurakunta, kirkkovaltuusto
Kari Lindgren (Sitoutumattomat seurakuntalaiset), Erkki Pusula (Keskiryhmä), Ari Forsberg (Sitoutumattomat seurakuntalaiset), Kaija-Leena Tuomisto (Keskiryhmä), Johanna Hovilehto (Sitoutumattomat seurakuntalaiset), Jorma Linna (Keskiryhmä), Mikko Maukonen (Sitoutumattomat seurakuntalaiset), Riikka Rantanen (Keskiryhmä), Irina Salojoki (Sitoutumattomat seurakuntalaiset), Riia Andergård (Keskiryhmä), Malla Felin (Sitoutumattomat seurakuntalaiset), Jukka Ahlgrén (Keskiryhmä), Risto Vänttinen (Sitoutumattomat seurakuntalaiset), Joanna Katajisto (Keskiryhmä), Heli Hämäläinen (Sitoutumattomat seurakuntalaiset).
Myrskylän seurakunta, kirkkovaltuusto
Carita Löfqvist (Keltavihreät), Päivi Virén (Sinivalkoinen), Sten Lindgren (Keltavihreät), Henrik Sjölund (Keltavihreät), Marjut Helske (Sinivalkoinen), Ari Viljaniemi (Keltavihreät), Eeva Lydecken (Keltavihreät), Timo Salminen (Sinivalkoinen), Marja Lähdemäki (Sitoutumattomat kristityt), Tarja Pentti (Keltavihreät), Soile Niittymäki (Kansankirkko), Jorma Vesanen (Sinivalkoinen), Jenny Eklund (Keltavihreät), Markku Fabritius (Keltavihreät), Irmeli Hämäläinen (Sinivalkoinen).
Pornaisten seurakunta
Terhi Niinikoski (Kristilliset arvot Keskusta), Laura Kolehmainen (Välitä ja vaikuta - demarien kirkkoväki), Velmeri Haikonen (Kristilliset arvot Keskusta), Satu Kippilä (Kristilliset arvot Keskusta), Liljan-Kukka Runolinna (Välitä ja vaikuta - demarien kirkkoväki), Johanna Tukiainen (Kristilliset arvot Keskusta), Riina Karhunen (Kristilliset arvot Keskusta), Eetu Nieminen (Välitä ja vaikuta - demarien kirkkoväki), Vesa-Pekka Husso (Kristilliset arvot Keskusta), Viveca Toppinen (Kristilliset arvot Keskusta), Raija Yli-Ollila (Välitä ja vaikuta - demarien kirkkoväki), Kari Pietarinen (Kristilliset arvot Keskusta), Jukka Juhola (Kristilliset arvot Keskusta), Rurik Sandström (Välitä ja vaikuta - demarien kirkkoväki), Veikko Hyvönen (Kristilliset arvot Keskusta).
Pukkilan seurakunta, kirkkovaltuusto (sopuvaalit)
Merja Enroth, Marjatta Hellen, Marianne Ingberg, Heli Jordberg-Ahola, Heli Kuosa, Vesa Latostenmaa, Jukka Lehtimäki, Hannu Leino, Hanna Maidell, Sami Myyrä, Merja Mäkelä, Eero Mölsä, Uolevi Rikala, Erja Sihlman, Evelien Waegemans.
// Juttua korjattu 30.11. klo 11. Lisätty Porvoon suomalaisen seurakunnan kirkkovaltuustoon valittuja.
019 521 7500
viestiitavayla.fi8:00 - 16:00
Kaikki yhteystiedot